PRAVĚK V ZOO

Pravěk očima Zdeňka Buriana

V ZOO najdete nejen živé exponáty, ale máte možnost se na své výpravě vrátit mezi pravěká zvířata. Provázet Vás přitom budou obrazy známého malíře Zdeňka Buriana (1905-1981). 22 z vystavených pláten Burian namaloval přímo pro královédvorské ZOO v letech 1977-81. 12 dalších plánovaných obrazů sice nestačil dokončit, ZOO však po jeho smrti pokračovala v rozšiřování sbírky a podařilo se jí tak shromáždit kolekci celkem 84 mistrových děl s pravěkou tématikou, od prvohor až po nedávnou geologickou minulost. Burian na vystavených plátnech zachytil podobu prehistorických příšer velmi realisticky: a ačkoliv se například představy o podobě některých dinosaurů v poslední době poněkud změnily, Burianovi prehistorické výjevy stále nepřestávají fascinovat a podněcovat představivost. Expozici, která byla v devadesátých letech prohlášena za národní kulturní památku, si můžete prohlédnout v letohrádku ZOO.

Svět dinosaurů

Pokud vám obrazy nestačí a rádi byste viděli pravěk takříkajíc 3D, jistě vás potěší, že noční savce z vedlejší expozice v letohrádku před nedávnem vyšoupnuli pravěcí „ještěři“. Nově otevřená expozice Svět dinosaurů slibuje setkání s povedenými exponáty vyhynulých dinosaurů a dalších druhohorních plazů. Pro návštěvníky je připraveno 13 modelů v životní velikosti, od vcelku komorního, pouze třímetrového býložravce minmi paravertebra, až po dvanáctimetrovou celebritu mezi křídovými monstry, známého tyranosara rexe. Expozice je přístupná celoročně.

Penzion Slunečnice
Cena od: 350 Kč os./noc
Hotel Dorinka
Cena od: 300 Kč os./noc
Hotel Tommy-congress&relax center
Cena od: 750 Kč os./noc
Penzion Rozálie
Cena od: 398 Kč os./noc
Přidat hotel 
Víte že…

Víte, že zámek Hluboš u Dobříše nabízí prohlídku výstavy o Tomáši Garrigue Mysarykovi a jeho rodině? Dále můžete nahlédnout do apartmá posledního majitele, nebo se pokochat heraldickou expozicí.Neoficiální stránka o ZOO ve Dvoře Králové. Oficiální stránky naleznete na adrese www.zoodk.cz